• Žiaci 2. a 3. ročníka

„Mokré vysvedčenie” nie je žiadny kúsok mokrého papiera, je to odmena za preukázané plavecké schopnosti a doklad o tom, ako žiaci druhého a tretieho ročníka zvládli plavecký výcvik.
        • Školský výlet

V stredu 22.6.2022 sa žiaci našej školy vydali spoznávať krásy východného Slovenska na školskom výlete.

Prvé kroky viedli expozíciami kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou. V neďalekom archeoparku sa žiaci preniesli niekoľko tisícročí do minulosti, až do obdobia praveku. V archeoparku mali žiaci možnosť vyrobiť si prstene z drôtikov, upliesť si náramky priateľstva a zastrieľať si z luku. Zároveň si mohli všetky exponáty vyskúšať na vlastnej koži a zažiť napríklad aké by to bolo obliecť si brnenie z doby bronzovej.

Školský rok: 2021/2022

1.stupeň:

1.miesto: 2.A (1400,5kg.)

2.miesto: 1.A (603,5kg.)

3.miesto: 4.A (282kg.)

4.miesto: šp.tr. (29kg.)

5.miesto: 3.A (8kg.)

2.stupeň:

1.miesto: 5.A (393,5kg.)

2.miesto: 7.A (390,5kg.)

3.miesto: 8.A (381kg.)

4.miesto: 6.A (92kg.)

Špeciálna cena: 9.A (za aktívnu pomoc pri zbere)

• „ Olympijský deň“ - 5. ročník

ZŠ Vojčice usporiadala pri príležitosti Dňa detí dňa 3. júna 2022

5. ročník olympijského dňa žiakov ZŠ v ľahkej atletike

Športové disciplíny:

beh na 50 m (60m); skok do diaľky; hod kriketovou loptičkou; hod granátom na cieľ; štafeta 3 x 250 m

Kategórie:

1. – 2. ročník ; 3. -4. ročník; 5. – 6. ročník; 7. – 9. ročník dievčatá a chlapci

• Botanikiáda 2022

Dňa 01.júna 2022 sa v priestoroch Botanickej záhrady v Košiciach uskutočnilo regionálne kolo súťaže Botanikiáda. Ide o súťaž pre žiakov 5. ročníka ZŠ zameranú na vedomosti o rastlinách. Témou tohto ročníka boli dreviny.

Z našej školy postúpili do Košíc 2 žiaci: Patrik Mikula a Tomáš Leško. V náročnej konkurencii 48 žiakov Košického a Prešovského kraja sa rozhodne nestratili a vybojovali pre našu školu kolekciu zaujímavých rastlín do školskej záhrady.

• Máj – mesiac učenia sa vonku

1.A: PVO (Rastliny) – na školskom dvore sme hľadali známe rastliny, pozorovali sme ich stavbu tela a vytvorili plagát na tému Kráľovstvo rastlín.

1.A: VYV (Kreslíme na chodník) – žiaci kreslili farebnými kriedami na chodník pred hlavným vchodom. Prváci majú bohatú fantáziu, kreslili krásne, veľké a farebné obrázky. A tak chodník pred školou skrášlili srdiečka, nanuky, zvieratká, dúha, zmrzlina či škôlka na skákanie.

• Plavecký výcvik

V máji sa 15 žiakov druhého a tretieho ročníka zúčastnilo plaveckého výcviku v zrekonštruovanom školskom bazéne na CZŠ s MŠ sv. Juraja v Trebišove.

V jeho priebehu si žiaci osvojili rôzne plavecké zručnosti - oboznamovali sa s vodou, ponárali sa, dýchali do vody, splývali, plávali s doskou, tešili sa na každý plavecký tréning. Aj menej smelší žiaci sa pod vedením inštruktora plávania Mgr. Ladislava Habaľa s vodou skamarátili, odstránili strach z vody formou herných činností a naučili sa prvé cviky potrebné na osvojenie si základných zručností plávania. Tí lepší nemali problém zdokonaliť sa v plaveckom štýle kraul aj bez využitia pomôcok na plávanie. Zodpovedným pedagógom bola Mgr. Erika Rohaľová.

• Krása nevídaná - divadielko

Žiakov 1.ročníka čakalo 25.mája 2022 v školskej knižnici prekvapenie. Žiaci 5. ročníka si pre nich pripravili divadelné predstavenie, bábkovú hru Krása nevídaná.

Samotnému divadelného predstaveniu predchádzala poctivá príprava. Piataci boli kreatívni už pri vymýšľaní príbehu, ktorý v učebnici nemal koniec, a tak si ho domysleli podľa seba. Maňušky zožali u prvákov veľký úspech, rovnako ako príbeh hľadania lásky so šťastným koncom.

• Školské kolo  - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN
          • Školské kolo - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín sa teší záujmu žiakov našej školy, ktorí sa predstavili na školskom kole súťaže 19.5.2022.

Kvalitná príprava na súťaž priniesla ovocie v podobe účasti 15 žiakov z 1. a 2. stupňa. Odborná porota v zložení Mgr. J. Bertová, Mgr. E. Rohaľová a Mgr. G. Ficová nemala ľahkú úlohu vybrať najlepších recitátorov.

• Návšteva Zemplínskej knižnice v Trebišove

V stredu 18.5.2022 sa žiaci I. stupňa zúčastnili exkurzie v Zemplínskej knižnice v Trebišove. V knižnici bol pre žiakov pripravený zaujímavý program.

Prváci a druháci sa zoznámili s knižnicou, prešli s pani knihovníčkou každú izbičku a povedali si, pre koho je určená. Tak sa dozvedeli, že v knižnici sú knihy pre dospelých, pre študentov a samozrejme pre deti. V izbičke s detskou literatúrou sa porozprávali ako sa knihy z knižnice požičiavajú, že musia mať knižný preukaz. Dozvedeli sa aj ako sa kniha vyrába a ako sa dostane do regálu v knižnici. Žiaci si spoločne čítali hádanky a potom si mohli popozerať knihy, ktoré ich zaujali.

• Vtáčiky okolo nás – rovesnícke vzdelávanie

Dňa 12.04.2022 sme v našej škole zrealizovali rovesnícke vzdelávanie na tému: Vtáčiky okolo nás.

„Učiteľmi“ boli žiaci 7.A, ktorí pripravili zábavno- vzdelávacie aktivity pre žiakov 1.A – 3.A. Najprv porozprávali mladším žiakom niekoľko zaujímavostí zo života našich najznámejších spevavcov a potom nasledoval kvíz (čo si žiaci zapamätali). Druhou aktivitou bola hľadačka – úlohou žiakov bolo nájsť vypreparované druhy vtákov schované v školskom parčíku . Nakoniec sa deti premenili na vtáčiky a vybudovali krásne hniezda pre maxi (pštrosie)vajce. Žiaci boli veľmi šikovní a po splnení všetkých úloh dostali sladkú odmenu.

Pondelok 6. 5. 2024